GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

İsmail Rıdvan: Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik tehditlerini ciddiye alıyoruz

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Dr. İsmail Rıdvan, Filistin Hükümeti’nin sözde mabedin inşası için Mescid-i Aksa’da bulunan Kubbetu’s-Sahra’nın havaya uçurulması çağrısında bulunan “Yahudi Evi” Partisi yetkilisinin tehditlerini ciddiye aldığını ve oldukça tehlikeli gördüğünü söyledi.

Rıdvan, dün akşam (19 Ocak Cumartesi) verdiği demeçte, Mescid-i Aksa’ya yönelik düşmanca niyetleri açığa çıkardığı ve saldırı için hazırlık yapıldığı izlenimi verdiği için tehditleri ve kışkırtıcı açıklamaları ciddi olarak gördüklerini bildirdi.

Hangi bahaneyle olursa olsun böyle bir adım atmaya kalkışmaması için Siyonist işgal yönetimini uyaran Rıdvan, böyle bir girişimin bütün bölgeyi içine alacak sonuçlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olacağını söyledi.

Siyonist işgal rejiminde seçimlerden ikinci parti olarak çıkması beklenen “Yahudi Evi” Partisi liderlerinden Jeremy Gimpel, Siyonist işgal televizyonunun haberine göre, “Heykelin inşa edilmesi için Kubbetu’s-Sahra’nın havaya uçurulması gerekir” dedi.

İşgal televizyonu, Jeremy Gimpel’in bu çağrısını 22 Ocak’ta yapılacak Siyonist işgal rejimi parlamentosu seçimleri hakkında Washington’da yaptığı konuşma sırasında dile getirdiğini bildirdi.

Filistin Vakıflar Bakanı İsmail Rıdvan, Siyonist liderlerin bu tür kışkırtıcı açıklamalarla Mescid-i Aksa’yı yıkmak için zemin hazırlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı