Genel

İsrail Askeri İstihbarat Şefi: İsrail, İran ile elektronik bir savaş halindedir

İsrail Askeri İstihbarat Şefi, Siyonistlerin Arap dünyasına nüfuz etme projesinin ayrıntılarını ifşa ederek, “İsrail, İran ile siber alanda bir savaş halindedir ve binlerce kişiyi Arap dünyasında söylenti çıkarmak ve Arap gençlerinin beyinlerini yıkamak için hizmetine almıştır” dedi.

İsrail Askeri İstihbarat Şefi General Herzi Halevi, “İsrail, İran ile elektronik bir savaş halindedir ve tüm güvenlik araçları İran’ın, İsrail’in son derece hassas bilgisayar sistemine girmesini engellemek için çalışmaktadır.” dedi.

Rai-al Yevm Gazetesi Herzi Halevi’nin konuşmasını naklederek şunları yazdı:“Bu bağlamda hatırlatmam gerekir ki, 8200 birimi, benim komutam altında çalışmaktadır ve teknoloji açısından en gelişmiş birimlerden sayılmaktadır. Aynı zamanda internet savaşları gibi geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir. İsrailli binlerce seçkin kişi geniş şöhreti ve ünü sebebiyle bu kuruluşa katılmıştır ve bu kişiler, İsrail’in siber alanda saldırı ya da savunma operasyonlarının kalitesini daha da iyileştirmeyi garantilemek için çalışmaktadır.

Tel Aviv 2003 yılından bu güne kadar, binlerce üniversite öğrencisini 8200 birimine katmış ve o günlerde bu konu, birime katılan bu kişilerin görevlerinin niteliğinin ne olduğu hakkında tartışmalara neden olmuş ama bu konu belirsiz kalmıştı. İsrail yayın organları da bu konunun detaylarını açıklamaktan sakınmaları yönünde baskıya maruz kalmışlardı. Ama geçtiğimiz yılın sona ermesiyle birlikte, İsrail’e ait bu teşkilata çekilen kişilerle Siyonist düşünceyi yaymak ve Arap dünyasının kültürel ve entelektüel altyapısını zehirlemek ve Arapların insani, ahlaki ve inanç değerlerini yok etmek için en büyük siber orduyu oluşturduklarını açıkladılar.

Bu gazetenin yayınladığı habere göre İsrail Rejimi, Gazze Şeridi’ndeki tüm telefon hatlarında iletişim sistemlerini ve Filistin mücahitlerinin hareketlerini ve temaslarını kontrol altına alabilmek için planlar yaptığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu