Suriye Düşmanları

İsrail askeri üssünde tarihinin en büyük silah soygununun gerçekleştiği ortaya çıktı

İsrail işgal rejiminde yayın yapan haber kaynakları, bir “İsrail” askeri üssünün en büyük silah hırsızlığı olayına tanıklık ettiğini ortaya çıkardı.

Siyonist İsrail’in Kanal-12 televizyonunda yer alan haberde, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının kuzeyinde Lübnan sınırlarında yer alan bir askeri üste, koruma amacıyla kullanılan çok sayıda silahın çalındığı bildirildi.

İsrail kanalı, konu hakkında başlatılan soruşturmada görev alan askeri yetkililere dayandırdığı bilgilerde, İsrail’in söz konusu üssünde tarihinin en büyük hırsızlığının gerçekleştiğini ve en az 40 tüfeğin çalındığını vurguladı.

İsrail televizyon kanalı, soygun olayının ardından İsrail ordusunun askeri üsten sorumlu tugay komutanının terfisini dondururken, yardımcısının ise görevden alınması kararı aldığını belirtti.

Ayrıca yürütülen soruşturma kapsamında olayın meydana gelmesinde kusurlu olduğu tespit edilen bazı sorumluların görevine son verildiği bazılarına da kınama cezası verildiği öğrenildi.

Kanal-12 televizyonu, İsrail ordusunun polisle iş birliği içinde bu davayı soruşturmaya devam ettiğini kaydetti.

Diğer taraftan İsrail ordusundaki silah hırsızlığını önlemeye yönelik tüm tedbirlere rağmen silahların çalınmaya devam etmesi dikkat çekiyor.

Askeri üslerde silah hırsızlığı vakalarının güvenlik açısından son derece tehlikeli olduğunu aktaran birtakım Siyonist İsrail ordusu yöneticileri, ordudan silah çalan askerlerin bunları çetelere sattığını ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu