GenelSuriye Düşmanları

İsrail askerleri sınırı ihlal ederek güney Lübnan’a girdi

Yaklaşık 20 kadar İsrail askerinin sınırı ihlal ederek güney Lübnan’a girdikleri bildirildi.

Şarku’l Avsat gazetesi, 20 İsrail askerinin sınır duvarını aşarak tartışmalı el-Katmun bölgesine girdiğini ve bir süre inceleme yaptıktan sonra geri döndüklerini bildirdi.

Gazeteye açıklamada bulunan Lübnanlı bir kaynak, İsrail askerlerinin girdikleri Lübnan topraklarındaki sık ağaçlıklı bir bölgede yoğun bir araştırma yaptıktan sonra geri döndüklerini söyledi.

Öte yandan İsrail ordusuna ait birliklerin kendi sınırları içerisinde Lübnan’ın Rumeys, Ramiye, ve Ayta’ş- Şaab bölgelerine hakim noktalarda devriye gezdikleri bildirildi.

İsrail askerlerinin yaptığı sınır ihlalinden sonra güney Lübnan’da bulunan BM Barışı Koruma Gücü UNIFIL’in bölgede incelemeler yaptığı açıklandı.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, güney Lübnan’ın İsrail işgalinden kurtarılışının 14. Yıl dönümü münasebetiyle 25 Mayıs’ta yaptığı konuşmasında İsrail askerlerinin son dönemde sınır ihlallerini arttırdıklarına dikkat çekerek, ihlallerin sürmesi ve durumun tehlikeli bir hal alması durumunda Direniş’in müdahale edeceği uyarısında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı