FilistinGenel

İsrail: Gazze savaşı’ndan sonra 3 askerimiz intihar etti! Yüzlerce askerimiz şokta!

Korsan İsrail Ordusu’na bağlı Ruh Sağlığı Dairesi tarafından bugün yayımlanan raporda, Gazze savaşına katılan 3 İsrail askerinin intihar ettiği ve yüzlerce askerinde savaşın şokundan çıkamadığı açıklandı.

Maariv Gazetesi, Ruh Sağlığı Daire Başkanı Kern Ginat’ın ‘İntihar eden 3 İsrail askeri, İsrail Ordusu’nun en gözde tugaylarından olan Givati Tugayı’nda görev yapıyordu’ dediğini nakletti.

Maariv Gazetesi haberin devamında, intihar hadiselerinden sonra Ruh Sağlığı Dairesi’nin, Givati Tugayı komutanlarına savaşa katılan askerlerin ruhsal bozukluklarını tespit etmek için destek sağlamaya başladığını aktardı.

Ruh Sağlığı Daire Başkanı açıklamasının devamında, Ruh Sağlığı Dairesi’ne başvuran yüzlerce askere savaş şoku tanısı konulduğunu ifade etti.

İsrail Sağlık Bakanlığı Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri tarafından Dışişleri ve Savunma Komitesi’ne sunulan raporda, 463 askerin, kendilerinin savaş şokunda olduğunun açıklanmasını istediği açıklandı.Siyonist İsrail’in açıklamalarına göre, 51 gün süren Gazze savaşında 66 İsrail askeri öldürüldü. Fakat gerçek sayı bunun çok çok üstünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu