Genel

İsrail İHA’sı Suriye semasında düşürüldü

İşgal rejimi İsrail ordusuna ait bir insansız hava aracının (İHA) Suriye semasında düşürüldüğü bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre, orduya ait Skylark model İHA, Suriye sınırında teknik bir arıza nedeniyle kazaya uğradığı iddia edildi.

Açıklamada, gözlem amacıyla bölgede uçtuğu belirtilen İHA’dan herhangi bir bilginin çalınma olasılığının olmadığı ifade edildi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre daha çok istihbarat toplamak amacıyla kullanılan söz konusu hava aracı sınırın Suriye tarafına Kunaytara bölgesinde el-Hadar” kasabasına düştü.

İşgal rejimi İsrail 1967 tarihinde Suriye topraklarından önemli bir bölgeyi işgal ederek 1981 yılında bu bölgeye işgal altındaki topraklara ilhak ettiğini açıklamıştı. Fakat dünya topluluğu şu anada siyonist rejimin bu ilhak kararını resmiyete tanımamıştır.

Öte yandan Fransız AFP ajansının yanı sıra Amerikan CNN televizyonu, ‘üst düzey bir Amerikan yetkilisine’ dayandırdıkları haberlerinde, bundan iki gün önce Suriye’ye yönelik düzenlenen hava saldırısının İsrail tarafından yapıldığı itirafına yer verdiler. AFP’ye konuşan ve isminin verilmesini istemeyen bir yetkili, “Bunun bir İsrail hava saldırısı olduğunu düşünmemize yol açan sebepler var” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu