GenelSuriye Düşmanları

İsrail rejimi Hizbullah gücüne karşı savaş stratejilerini değiştiriyor

Siyonist İsrail rejiminin Lübnan Hizbullah’ı karşısında rezil bir şekilde yenilgiye uğramasından 10 yıl geçmesinden sonra, şuan Siyonist rejimi ordusu bir sonraki muhtemel savaş için kara savaşlardaki taktiklerini değiştirme kararı verdi.

Tesnim Haber Ajansı – İsrailli bir gazetenin verdiği habere göre; Lübnan Hizbullahı’na karşı muhtemel savaşta iki büyük değişiklik İsrail ordusunda kendisine gösteriyor. Birincisi Hizbullah’ın kara yollardan işgal edilmiş topraklara sızmasını önleyebilecek özel güçlerden oluşmuş bir üs. İkinci sırada ise, yer altı tüneller stratejisini engelleyebilecek bir üstür.

Bu değişikliklerin sebebi ise, Hizbullah’ın geleneksel savaş stratejisini kullanarak, hızlıca düşman topraklarına girip düşmanı teslim edip yenilgiye uğratma çabasında idi diyen İsrailli gazete söz konusu değişikliklerden sonra, İsrailli komutanların savaşa farklı bir açıdan bakmak zorunda kalacaklarını belirtiyor.

Siyonist İsrail rejimi ordu komutanlarından biri, Hizbullah ve Direniş güçlerinin saldırı potansiyelinin arttığına değinerek, İsrail rejiminin bundan sonraki savaşlarda artık saldırı yerine hızlıca savunmaya geçmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu