GenelSuriye Düşmanları

İsrail’de ki Knesset seçimlerine uluslararası medya kuruluşları önceki yıllarda olduğu kadar ilgi göstermiyor

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, işgal rejimi parlamentosu Knesset seçimlerini bu sabah (22 Ocak Salı) yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’nın bitişiğindeki Burak Meydanı’nı kirleterek açtı.

Siyonist işgal rejiminde nispi oy sistemiyle yapıla seçimlerde 34 parti 120 koltuk için yarışıyor. Seçim barajı yüzde 2 ve seçimlerden sonra cumhurbaşkanıyla yapılan istişarelerin sonunda 61 milletvekili ile hükümet kuruluyor. Bu sabah başlayan oy verme işleminin akşam saat 22:00′ye kadar devam edeceği bildirildi. Anketler, seçimlerde radikal sağın oylarını artıracağına işaret ediyor.

5 milyon 650 binden fazla seçmenin oy kullanma hakkına sahip olduğu işgal rejiminde seçmenlerin 750 binden fazlasını 1948′de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinliler oluşturuyor. Filistinlilerin büyük bölümünün seçimleri boykot etmesi bekleniyor.

Bu arada Siyonist işgal medyası, uluslararası medya kuruluşlarının Knesset seçimlerine önceki yıllarda olduğu kadar ilgi göstermediğini söyledi.

Siyonist işgal televizyonu 10. kanalı, Arap ve dünya kanallarının Siyonist işgal rejiminde yapılan seçimlere haber bültenlerinde geniş yer vermediğini belirterek, dünya medyasının işgal rejimindeki gelişmelere eskisi gibi ilgi duymadığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı