GenelSuriye Düşmanları

İsrail’in ABD büyükelçisi: Trump, İsrail aşığı birisidir

Terör rejimi İsrail’in Amerika’daki büyükelçisi Deni Danon, ABD’nin yeni başkanı Trump ve ekibinin İsrail’e karşı taahhütlerine bağlı olduğunu belirterek, Trump’ın İsrail’in güvenliği için de çok iyi olduğunu söyledi.

Siyonist rejim büyükelçisi, Trump’ın siyaset sahnesine gelmesine temasla, Trump’ın İsrail aşığı biri olduğunu ve onun bu sevdasının onu Beyaz Saray’a taşıdığını söyledi. Danon, Amerika ve İsrail ilişkilerinin çok güçlü olduğunu belirterek, Trump’ın başkanlığı döneminde İsrail ve ABD ilişkilerinin geleceği konusunda hiç bir kaygı taşımadıklarını söyledi.

Trump, ırkçı rejim İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 25 Eylül’de gerçekleştirdiği görüşmede, seçimleri kazanması halinde Amerika Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacağını söyledi.

Kudüs Yüksek İslam Konseyi Başkanı Şeyh Ekrem Sabri de, Trump’ın bu açıklamalarına tepki göstererek, Amerika Başkanlık seçimleri adayının bu sözünün uygulanmasının tehlikeli olacağı konusunda uyarıda bulunmuştu. Şeyh Ekrem Sabri konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Trump’ın başkanlık seçimlerini kazanması halinde Amerika Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma sözü, Birleşmiş Milletler ‘in Kudüs’ün işgal altındaki bir şehir olduğunu belirten uluslararası kararlarına aykırıdır ve böyle bir şeyi Siyonist rejim de yapmaz.

Öte yandan Hamas İslami Direniş Hareketi de Amerika Başkanlık seçimlerinin sonuçlarına tepki göstererek, ‘Filistin halkının acısı ve ıstırabı ve davası devam etmektedir ve bu, Amerika’nın çeşitli hükümetlerinin Siyonist Rejim lehine taraflı politikalarının bir sonucudur’ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı