GenelSuriye Düşmanları

İsrailli komutan: Hamas’ın tünelleri füzelerden daha çok korkutuyor

İsrail Ordusu Gazze Tümeni Komutanı General Mickey Edelstein, Gazze Şeridi sınırında yaşanan sessizliğin aldatıcı olduğunu ifade ederek, ortaya çıkarılan tünellerin Hamas’ın bugünlerde İsrail’den başka bir şey düşünmediğinin kanıtı olduğunu söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları Güney Cephesi Komutanı Muhammed Es-Sinvar’ın son tünelden sorumlu olduğunu ifade eden Edelstein, tünelin ortaya çıkarılmasının Hamas Hareketi’ne stratejik bir darbe olduğunu ileri sürdü.

Hamas’ın tünellere verdiği öneme karşılık işgal ordusunun da tünelleri ortaya çıkarmayı birinci hedef olarak gördüğünü söyleyen Edelstein, tüm güvenlik birimlerinden tünellerin ortaya çıkarılması konusu üzerinde yoğunlaşmaları ve soruna çözüm bulmalarının talep edildiğini bildirdi.

Hamas’ın gün geçtikçe kendini geliştirdiğini itiraf eden İsrailli komutan, ortaya çıkarılan son tünelin derinlik, uzunluk, genişlik ve sağlamlık bakımından hayret verici olduğunu söyledi.

Bu tür tünellerin işgal rejimi kontrolündeki bölgelerin içine sızarak işgal askeri ve Yahudi yerleşimci kaçırmada, silahlı direnişçileri veya şehadet eylemcilerini İsrail’in içine sokmada kullanılabileceğine dikkat çeken Edelstein, tünellerin füzelerden daha çok korkutmaya başladığını itiraf etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı