Genel

İsrailli Subay: “Yılbaşından Bu Yana 40 Asker Kaçırma Girişimi Yapıldı”

İsrailli üst düzey bir komutan, Filistin direnişinin işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerle takas etmek için bu yılın başından beri kırk kez işgal askeri kaçırma girişiminde bulunduğunu açıkladı.

“Walla” haber sitesine göre, adı açıklanmayan komutan, yılbaşından bu yana İsrail askeri esir alma girişimlerinin sayısının kırka ulaştığını ve bu girişimleri planlayan hücrenin geçen hafta Ramallah’ta Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin yardımıyla gözaltına alındığını söyledi.

Hücrenin işgal askeri kaçırarak Filistinli esirlerle takas etmeyi planladığını açıklayan komutan, deşifre edilen hücrenin asker kaçırma planlarında ileri aşamalara geldiğini ve kaçırılacak işgal askerlerinin saklanması için Ramallah’ta mağara hazırladığının ortaya çıktığını öne sürdü.

İsrailli komutanların Filistinli esirlerle takas edilmek üzere İsrailli askerlerin ve sivillerin kaçırılmasından büyük endişe duyduklarını belirten “Walla” haber sitesi, bir buçuk ay önce Kalkiliya’da öldürülen işgal subayıyla ilgili soruşturmanın bir Filistinlinin subayı işgal zindanlarındaki kardeşiyle takas etmek istediği gerçeğini ortaya çıkardığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu