FilistinGenel

İstanbul’da polis Gazze’ye destek verenlere müdahale etti

İsrail Başkonsolosluğu’nun bulunduğu plazaya taş, havai fişek, maytap atan ve içeri girmeye çalışan göstericilere polis tazyikli su ile müdahale etti.

Levent’teki İsrail Başkonsolosluğu önünde İsrail’in Gazze’ye yaptığı operasyonları protesto etmek için bu gece de yüzlerce eylemci toplandı. Gruptakiler İsrail aleyhine sloganlar attı ve Filistin bayrakları açtı.

Kalabalık gruptan bazıları başkonsolosluğun bulunduğu plazaya havai fişek, taş ve maytap atmaya başladı. Motosiklet üzerinde iki kişinin de binaya doğru havai fişek attıktan sonra oradan uzaklaşmaları da dikkat çekti.
Bazı göstericiler de polis bariyerlerini ve duvarı aşıp içeri girmeye çalıştı. Bunun üzerine plaza önünde hazır bekletilen çevik kuvvet ekipleri TOMA ile tazyikli su sıkarak göstericilere müdahale etti. Müdahalenin ardından bir süre taş atmaya ve maytap atmaya devam eden grup daha sonra olay yerinden uzaklaştı. İlerleyen saatlerde sayıları azalan kalabalığın arasından birkaç kişi polislere taş atmak isteyince gruptakiler tarafından müdahale edildi. Grubun alandaki bekleyişi sürüyor.

Bir Yorum

  1. Tek derdiniz mezhepcilik, insanlari ayiriyorsunuz. Misirda turkiye darbeye karsi cikarkende elestirdiniz simdide misiri goruyoruz.arap ulkelerinin cogu siyonistvrejim yandasiyken hala tarafgirlik yapiyorsunuz.Fakat siz ne soylerseniz soyleyin ne yaparsaniz yapin allah en dogrusunu bilendir allah yalancilari hainleribve kafirleri yok edecek er yada gec…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu