GenelSuriye Dostları

İstikbar insan hakları sloganıyla siyonistleri kurtarma peşindedir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, istikbarın insan hakları sloganı ve halkların özgürlüğü iddiaları ile siyonistleri kurtarma peşinde olduklaını söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanının özel temsilcisi Faysal Mikdat ile Tahran’da görüşen Ahmedinejad, ‘’ Suriye, son olaylarda sadece silahlı bir grupla mücadele etmemekte, belki Suriye’deki olaylar açıkça bu ülke aleyhine bir uluslar arası ittifakın varlığını göstermektedir’’ dedi.

İstikbrın, İran, Suriye ve direniş cephesine darbe indirme peşinde olduğunun ve bnun artık gün yüzüne çıktığını ifade eden Ahmedinejad, ‘’ ABD, insanların hürrüyetini savunma iddiası ile Suriye, Lübnan, İran ve tüm ülkelere musaalat olma peşinde, fakat bu komplo karşısında uyanık olmamız lazım’’ diye konuştu.

Arap Birliğinin, Suriye konusundaki tutumunu eleştiren Ahmedinejad, ‘’ Onlar Suriye’de demokrasiden söz ediyorlar, fakat o ülkelerin birçoğunde bugüne kadar hiçbir seçim bile düzenlenmemiştir ve kanun, hukuk ve hak sadece belli bir zümrenin elindedir. Arap Birliğinin bugüne kadarki itibarı Suriye vasıtası ile mevcuttu’’ dedi.

Suriye’ye bazı ülkeler tarafından önerilen sınırsız hürriyet meselesinin gülünç olduğunu ifade eden Ahmedinejad, ‘’ Bu önerinin anlamı mevcut şartlarda silahlı gurupların herkesi öldürme hürriyeti olması ve kimsenin onlara karışmamasıdır. Onlar Suriyenin altın tepside kendilerine sunulmasını istemekteler’’ dedi.

Suriye’nin Siyonist rejim karşısında durduğunu vurgulayan Ahmedinejad, ‘’ Fars Körfezi’ndeki bazı ülkeler İsrail ile elbirliği yapma peşinde ve gizlice zenginliklerini onların kullanımına açmak istemektelerdi ve Suriye’nın politikasından rahatsızlık duyarak, Suriye aleyhinde tutum sergilediler’’ diye konuştu.

Ahmedinejad, “İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’yle ilişkileri geliştirmek için hiçbir sınırı yoktur ve bu ülkeye destek için her şeyi yapacaktır” diye konuştu.

Faysal Mikdat da İran’ın yardımından ötürü teşekkür ederek, Suriye’deki durum, Arap Birliği’nn ve BM’nin eylemleri ile ülkesinin bunlar karşısındaki politikasına ilişkin bir rapor sundu.

Mikdat, çatışma bölgelerinde istikrar sağlanmakta olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı