Suriye Düşmanları

İtalya’da ölü sayısı Çin’i geçti

Dünya çapında ölümcül corona virüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bini aştı. İtalya’da ölü sayısı virüsün ilk görüldüğü Çin’i geçti.

İtalya’da Corona virüsten 3 bin 405 kişi hayatını kaybetti, Çin’de 3 bin 237 kişi hayatını kaybetmişti. Fransa’da salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 108 kişi artarak 372’ye, vaka sayısı ise 10 bin 995’e yükseldi.

İspanya’da ise corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 767’ye, vaka sayısı 17 bin 147’ye çıktı. İran’da corona virüs (Covid-19) vaka sayısı 18 bin 407’ye yükselirken, yaşamını yitirenlerin sayısı bin 284’e ulaştı.

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, dünyada etkili olan yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının önüne geçmek amacıyla ülkede 31 Mart’a kadar genel karantina uygulanacağını açıkladı.

ABD’de Covid-19 ile bağlantılı teyit edilen vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. Johns Hopkins Üniversitesi’nin paylaştığı verilere göre, ABD’deki corona virüs vaka sayısı 11 bin 274’e, virüsten dolayı yaşamını kaybedenlerin sayısı ise 174’e yükseldi.

Almanya’da virüs tespit edilen kişi sayısı 12 bin 910’a yükseldi. Virüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 34’e çıktı.

Terör rejimi İsrail’de Sağlık Bakanlığı, ülkede corona virüs tespit edilenlerin sayısının 677’ye ulaştığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’de 104 kişide daha virüs tespit edildiği belirtildi.Hastalardan 6’sının durumunun ağır olduğu bilgisi paylaşılan açıklamada, 14 kişinin ise iyileştiği aktarıldı.

Siyonist rejim başbakanı Netanyahu, yeni tip corona virüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek için İsraillilere evlerinde kalmaları emri verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu