Genel

İtalyan arap dostluk merkezi: Terör grupları Suriye’de reform istemiyor

İtalyan Arap Dostluk Merkezi; özellikle komşu ülkelerden olmak üzere Suriye’nin içişlerine yapılan her türlü müdahaleye karşı tutumunu yineledi.

İtalyan barış örgütler ve İtalya’da yaşayan Suriyeli gurbetçilerin başkent Roma’nın en büyük meydanlarından biri sayılan Halk Meydanında düzenledikleri Suriye ile dayanışma etkinliklerine katılan İtalyan Arap Dostluk Merkezi temsilcileri; dış ülkeler tarafından provoke edilen ve desteklenen silahlı grupların günübirlik saldırılarına maruz kalan Suriye Arap ordusu başta olmak üzere Suriye hükümetiyle açık ve net dayanışmasını vurguladı.

İtalyan parlamenterler, yazarlar ve muhabirleri de içeren İtalyan Arap Dostluk Merkezinin temsilcileri; Suriye’deki terör güçlerinin reform istemediklerini vurgulayarak bu karanlık güçlerin uzaklaştırma yada dini radikalizm aracılığı kendileriyle hemfikir olmayanları ortadan kaldırmaya çalıştıklarına dikkat çekti.

Merkez Genel sekreteri Raymond Schiavone, İtalyan hükümetinin Avrupalı bir kısım hükümetlerin dış politika konvoyuna katılmasını eleştirerek; hükümetin izlediği bu dış politikanın özgür İtalyan halkını temsil etmediğini belirtti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı