GenelSuriye Dostları

İzzeddin El-Kassam mücahidi Filistinli eski esir dün akşam hayatını kaybetti

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitlerinden eski esir Eşref Ebu Zureyyia, sağlık durumunun kötüye gitmesi sonucu dün (21 Ocak Pazartesi) akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Şehidin ailesinden edinilen bilgiye göre, ciğerlerinde tehlikeli bir virüs tespit edilen Eşref Ebu Zureyyia, işgal altındaki Kudüs’teki El-Muttali Hastanesi’nde birkaç hafta yattıktan sonra dün akşam vefat etti. Aile, Filistinli mücahidin hastanedeki son günlerini komada geçirdiğini söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitlerinden Eşref Ebu Zureyyia, kaslarındaki rahatsızlığa ve yürüyememesine rağmen Siyonist işgal zindanlarında altı yıl esir yattı. Geçen yıl Kasım ayı ortalarında serbest bırakılan Ebu Zureyyia’nın El-Halil’in güneybatısındaki Beyt Ava beldesinden olduğu bildirildi.

Filistinli mücahidin annesi yaptığı açıklamada, oğlunun ölümünden tamamen işgal rejiminin ve Siyonist cezaevleri yönetiminin sorumlu olduğunu belirterek, Ebu Zureyyia’ya cezaevinde ne olduğu bilinmeyen bir iğne yapıldığını ve daha sonra Filistinli mücahidin beyninde ve ciğerlerinde hasar meydana geldiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı