GenelSuriye Dostları

İzzeddin El-Kassam Tugayları yeni bir mesaj yayınladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, olası bir savaş halinde işgal ordusu uçaklarını ve helikopterlerini hedef alma gücüne sahip olduğunu gösteren kısa bir film yayınladı.

İbranice ve Arapça alt yazılı filmde işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi semalarında uçtuğu ve saldırı için geldiği, sonra uçaklardan birinin İzzeddin El-Kassam Tugayları tarafından düşürüldüğü görülüyor. El-Kassam Tugayları’nın bu videoyla işgal uçaklarını düşürme gücüne sahip olduğu mesajını verdiği bildirildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, daha önce de işgal altındaki topraklarda bulunan her kentin füzelerinin menzili dahilinde olduğu mesajını vermiş ve ardından da direnişçilerden birini yeni ve daha gelişmiş olduğu tahmin edilen büyük bir füzenin imalinde çalışırken gösteren görüntüler yayınlamıştı.

El-Kassam Tugayları, Kasım 2012′de işgal ordusuna ait birkaç savaş uçağına Gazze’ye saldırı hazırlığındayken karadan havaya füzelerle saldırı düzenlediğini açıklamış, daha sonra da çeşitli zamanlarda işgal ordusuna ait insansız hava araçlarını düşürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu