GenelSuriye Dostları

İzzet er-Reşak, ABD dışişleri bakanı’nı şiddetle kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Avrupa Birliği’nden işgal altındaki topraklarda kurulu Yahudi yerleşkelerine mali yardım yasağını ertelemesini istemesini şiddetle kınadı.

İzzet Er-Reşak, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında dün (8 Eylül Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kerry’nin tavrının işgal rejimi yanlısı olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin dün Avrupa Birliği’ne yaptığı Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerine mali yardımı yasaklama kararını erteleme tavsiyesinin açıkça işgal rejimi yanlısı ve kabul edilemez olduğunu ifade eden Er-Reşak, bu tavrın işgal yönetimine Filistin halkına yönelik cinayetlerini ve ihlallerini sürdürmesi için bahane vermek anlamına geldiğini belirtti.

Amerika’nın tavrının müzakere serabı peşinde koşanlara “Amerikan yönetimi tamamen işgal rejiminin tarafında” mesajı niteliğinde olduğunu kaydeden Er-Reşak, ABD’nin hiçbir zaman tarafsız bir arabulucu olamayacağını ve daima işgalcinin güvenliğini ve çıkarlarını korumaya devam edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu