GenelSuriye Dostları

İzzet Er-Reşak: Haklarımızı elde etmek için Amerika’ya bel bağlamak yanlıştır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, ABD Başkanı Barack Obama’nın dün (20 Mart Çarşamba) işgal altındaki Kudüs kentini ziyareti sırasında yaptığı açıklamaları kınadı.

Er-Reşak, Obama’nın Filistin topraklarının Yahudilere ait tarihi topraklar olduğunu söylemesinin açıkça işgal rejimi yanlısı olduğunu gösterdiğini ifade etti.

“Obama’nın işgal rejimine ulaşmasının ardından yaptığı açıklamaları ve Filistin topraklarının tarihi Yahudi toprakları olduğunu söylemesini şiddetle kınıyoruz” diyen Er-Reşak, ABD Başkanı’nın sözlerinin Amerikan yönetiminin aşırı işgal yanlısı politikalarını yansıttığını söyledi.

Obama’nın açıklamalarının gerçekte hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini belirten Er-Reşak, ABD Başkanı’nın sözlerinin Amerika’ya bel bağlamanın yanlışlığını da gösterdiğini ifade etti. Hamas lideri, Filistin halkının meşru haklarını direniş ile söküp alacağını bildirdi.

Bu arada, Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri de Obama’nın açıklamalarını eleştirerek, İsrail’in güvenliğini koruma sözü veren ABD Başkanı’nın Filistinlilerin ve özellikle de işgal zindanlarındaki esirlerin çektiği sıkıntıları görmezden geldiğini belirtti.

Hamas sözcüsü Obama’nın söz konusu açıklamalarına verilecek en iyi cevabın Filistin’de birlik ve bütünlüğü sağlamak olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı