Genel

Jerusalem Post: Batı Yaka’da Hamas’a halk desteği her geçen gün büyüyor

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Jerusalem Post gazetesi, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’a elde ettiği başarılar nedeniyle Batı Yaka’daki halk desteğinin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Gazete, dünkü (20 Ocak Pazar) sayısında yayınladığı ve Siyonist güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Filistin Özerk Yönetimi’nin ve işgal güçlerinin Hamas Hareketi üyelerinden birçok kişiyi gözaltına almasına rağmen hareketin nüfuzunun özellikle halka cihat inancını aşılayan öğrenciler arasında hızla yayıldığını belirtti.

“Hamas’ın başarılarını Batı Yaka caddelerinde hissedebilirsiniz” diyen Jerusalem Post, Siyonist işgal güçlerinin Hamas’a desteğin artmaması için aldığı tüm tedbirlerin başarısız olduğuna dikkat çekti.

İşgal ordusunun Nablus ve El-Halil’de Hamas’a bağlı askeri hücreler oluşmaması için büyük çaba sarf ettiğini ifade eden gazete, Hamas Hareketi’ne Batı Yaka’da duyulan sevgi ve sempatinin arttığı bir dönemde bu görevi yerine getirmenin oldukça zorlaştığını belirtti.

Jerusalem Post’taki haberde, Hamas’ın Batı Yaka’da Ekim 2012′de yapılan seçimleri boykot etmesi nedeniyle katılımın düşük olduğuna işaret edilerek, Filistin halkının Hamas’ın Siyonist işgal güçlerini durdurmayı başardığını düşündüğü kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı