GenelSuriye Dostları

Kahraman direnişci Filistinli esirler El-İsavi ve Eş-Şeravine’ye destek amacıyla açlık grevi yapacak

Gazze’deki Filistinli Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanlığı, Siyonist işgal zindanlarındaki esir hareketi tarafından açlık grevindeki esirler Samir El-İsavi ve Eymen Eş-Şeravine’ye destek amacıyla yarın (4 Aralık Salı) tüm cezaevlerinde açlık grevi yapılacağını söyledi.

Esirler Bakanlığı Basın Dairesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, yarın yapılacak açlık grevinin işgal zindanlarındaki esir hareketinin El-İsavi ve Eş-Şeravine’ye destek amacıyla gerçekleştireceği bir dizi etkinlikten biri olduğunu belirtti.

Açıklamada ayrıca bir hafta önce de Siyonist cezaevleri idaresine baskı yapmak ve esirlerin taleplerine boyun eğmesini sağlamak amacıyla bir günlüğüne yine benzer bir açlık grevi eylemi gerçekleştirildiği ifade edildi.

Bu arada esir Eymen Eş-Şeravine’nin açlık grevinde 156′ncı gününe ve esir Samir El-İsavi’nin ise 126′ncı gününe girdiği, işgal cezaevleri idaresinin esirlerin haklı taleplerine aldırış etmediği ve açlık grevi nedeniyle esirlerin sağlık durumlarının çok kötü olduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı