Genel

Kanada global Riserç adlı haber sitesi IŞİD’in destekçilerini açıkladı

Kanada merkezli global Riserç adlı haber sitesi, terör örgütü IŞİD’e destek veren uluslararası destekçilerin listesini yayınladı.
Sözkonusu sitenin haberine göre, Arabistan, Türkiye, Katar, İngiltere, Fransa ve Amerika’nın yanısıra siyonist İsrail, ilk altıda yer alırken, Amerika’nın sözkonusu terör örgütünü 2006 yılında İran’ın bölgeyle ilişkilerinin yakınlaşmasını engellemek için kurduğu anlaşılıyor.
Arabistan 2011 yılında Suriye’nin güneyinde yer alan Dera şehrinde silahlı gruplara mali ve askeri destek vererek açık bir şekilde Suriye buhranında yer almıştır.
Türkiye de Suriye buhranında arabistan ile beraber hareket ederek teröristlerin sınırlarından Suriye’ye geçmesine izin vermiş ve daha sonra da en’nusra gibi bir çok örgüt için adeta üs olmuştur.
Türkiye Suriye sınırları, uluslararası teröristlerin rahatça geçtikleri sınırlar olarak dikkat çekiyor. Bu arada siyonist İsrail rejimi de, Suriye yönetimi aleyhinde silahlı terör örgütlerine her türlü destek vermeye devam ediyor ve bu arada yaralanan bazı teröristler ise siyonist İsrail hastanelerinde tedavi edildikten sonra tekrar Suriye’ye gönderiliyor.
Amerika ve bir çok batı ülkesi de, teröristlerin mali ve askeri destekçileri arasında yer alırken onların Suriye ve bölgede cinayetlerinin önlenmesi konusunda ciddi tutum sergilemeyerek gerçekte kan dökülmesini teşvik etmekteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı