Genel

Kanımız Suriye’ye feda olsun kampanyası sürüyor

Suriye Ulusal Öğrenci Birliğinin “Kanımız Suriye’ye Feda Olsun” sloganı altında başlattığı gönüllü kan bağışı kampanyası devam ediyor.

Şam Üniversitesi’nin Kan Bankası Merkezinde düzenlenen kampanyaya katılan gençler; vatanın egemenliği, onuru ve haysiyeti uğruna yapılan büyük fedakarlıklara takdir olarak ulusal çalışmaların öneminden yola çıktıklarını ifade ettiler.

Öğrenciler katılımlarının gönüllü ve insani bir girişim olduğuna işaret ederek, bu girişimlerinin Suriye’nin istikrarı, şanı ve güvenliği için canını verenlerin yanında çok sınırlı kaldığını belirttiler.

Gençlerin bu süreç içinde üstlerine düşen sorumluluğu yerine getirme duyarlılığında olduğunu belirten katılımcılar, ülkeyi hedef alan dış planlar ve medya savaşı konusunda insanları bilinçlendirme çabasında olduklarını ifade ettiler.

Katılımcılar Suriye’yi vatan ve halk olarak hedef alan silahlı grupların terör eylemlerini keskin bir dille kınadıklarını belirtirken, insan hakları, sivilleri koruma ve gerçekle ilgisi olmayan daha farklı adlandırmalar altında bu grupları destekleyen ülke ve tarafları protesto ettiler.

Bu arada Öğrenci Birliğinin geçen Haziran ayının 23-28 tarihleri arasında başlattığı gönüllü kan bağışı kampanyasının ilk aşamasına 300 bin gönüllü katılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı