GenelSuriye Dostları

Kasımi: Saldırganlara silah temin edenler hesap vermeliler

Kasımi yaptığı açıklamada, Suudi ve BAE uçaklarının Yemenli kadınlar ve çocukları El Hadide ilinde hedef almalarını şiddetle kınayarak, bu savaş cinayeti ile ilgili, ‘’’ Saade’de çocukların orobüsünü hedef almadan kısa bir sure sonra dünya mazlum Yemen halkı aleyhine yeni bir cinayete şahit olmaktadır’’ dedi.

Kasımi, ‘’Bu kabil cinayetler uluslararası etkili mercilerin suskun kalması ile mümkün olmaktadır, biz uluslararası camia ve insan hakları kuruluşlarından bu cinayetlerin bölge ve dünya barış ve istikrarı üzerindeki tahrip edici etkisini göz önünde alarak bu cinayetlere engel olmalarını istiyoruz’’ dedi.

Yemene saldıran ülkelere silah ve techizat temin eden ülkelerin bu cinayertlerde ortak olduğunu ifade eden Kasımi, bu ülkelerinn uluslararası camia ve Yemen halkına hesap vermeleri gerektiğini söyledi.

Kasımi, BM ve Yemen krizinde etkkili ülkelerden saldırıların durdurulması için çabalarını arttıralarını ve sivillerin güvenliğini korummaları için gereken tedbirlerin alınmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı