FilistinGenel

Kassam Birlikleri esir işgal askerleri hakkında bazı bilgiler verdi

El-Cezire.net’in sorularına cevap veren, Hamas’ın askerî kanadı İzzettin Kassam Birlikleri işgalci esir askerler hakkındaki suskunluğunu bozdu ve bazı soru işaretlerini, birtakım tereddütleri gündeme taşıdı.

İşgal güçlerinin Temmuz 2014’te başlattığı Gazze’ye yönelik saldırısının üzerinden iki yıl geçtikten sonra İzzettin Kassam Birlikleri’nin ileri gelenlerinden biriyle yapılan röportaj Filistinli direnişçilerin elindeki işgalci esir askerlerin durumu hakkında, askerlerin iadesi dosyasını gündeme taşımanın kapısını açacak birtakım hususları gündeme getirdi.

İşgal rejiminin son saldırısında Filistin direnişinin savunma harekâtının ileri gelen komutanlarından olan ve İzzettin Kassam Birlikleri’nin de önemli komutanları arasında yer alan Ebu’l-Attar, işgal rejiminin savaşın devam ettiği günlerde esir alınan askerlerinin bulunduğu noktaları vurmak suretiyle Hannibal yöntemini uyguladığını fakat yine de tüm askerlerinin yerlerini tespit etme ve onları kurtarma ya da bulundukları noktaları hedef alma imkânı elde edemediğini söyledi.

Komutan Ebu’l-Attar daha sonra işgal rejiminin işin kolay tarafını seçerek esir alınan askerlerin öldürüldükleri iddiasında bulunduğuna dikkat çekti. Fakat işgalcilerin şu an esir askerlerden hangilerinin sağ hangilerinin ölü olduğu hakkında kesin bilgi edinme imkânının bulunmadığını ve kendilerinin esir değişimi dosyasından vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu