FilistinGenel

Kassam: Filistin halkının haklarının tamamı iade edilene dek savaş devam edecek

İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadı İzzettin el Kassam Tugayları, resmi sitesinde yayınladığı bir bildiride Filistin halkının hakları iade edilene kadar savaşın devam edeceğini belirtti.

El Kassam’ın resmi sitesinde yayımlanan bildiride, “Biz bu merhaleyi geçici bir merhale olarak görüyoruz. Düşmanın tavrı bu merhalenin devam edip etmeyeceğine karar verecektir. Halkımızın vazgeçilmez hakları ile ilgili tavrı ne olacak bakacağız.” ifadeleri kullanıldı.

“Mücahitler yerlerinde komutanların emirlerini bekliyor”

El Kassam mücahitlerin görev yerlerinden ayrılmadığını bilakis hazır bir durumda komutanlarından gelecek emirleri beklediği vurgulanan bildiride, “Mücahitlerimiz halen görev yerlerindedirler. Hazır bir durumda bekliyorlar. Görevlerini yapmak için sadece komutanlarından gelecek olan emirleri bekliyorlar. Ve inşallah halkımızı koruyacak, halkımızın haklarını geri alacak güçtedirler.” denildi.

Savaşın sona ermediği belirtilen bildiride, “Siyonistlerin düşmanlığına ve vahşice saldırılarına karşılık kararlı halkımız bir savaşa girdi. İzzettin el Kassam Tugayları halkına olan mukaddes görevini yapmak için elinden geleni yaptı. Halkımız ve direniş aynı cephede savaştılar. Ve meşru haklarını almada da kararlıdırlar.” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu