FilistinGenel

Kassam Tugayları: İşgalcilere ait savaş uçağının düşürülmesi kahramanca bir girişimdir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Filistin’in kuzeyinde dün işgal ordusuna ait bir savaş uçağının düşürülmesinin kahramanca, nitelikli ve önemli bir olay olduğunu söyledi.

Ebu Ubeyde, El-Meyadin kanalına yaptığı açıklamada, Siyonist düşmanın uzun süre yasakları çiğnemesinin ve azgınlığının ardından işgal ordusuna ait savaş uçağının düşürülmesi olayının geldiğini ifade etti.

İşgalcilere ait savaş uçağının düşürülmesinin işgal ordusunun övündüğü hava kuvvetlerine darbe vurduğunu kaydeden Ebu Ubeyde, bu başarının üzerine daha başka başarıların inşa edilmesini ve işgalci düşmanın kollarına darbe vurularak söz konusu kolların kesilmesini istedi.

İşgal ordusu geçtiğimiz Cumartesi günü Suriye topraklarından açılan ateşle F-16 tipi bir savaş uçağının düştüğünü açıklamıştı.

Suriye yönetimi işgal ordusuna ait savaş uçağının kendisi tarafından düşürüldüğünü ve söz konusu uçağın ülkenin orta kesimine saldırı görevinde olduğunu açıkladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusuna ait savaş uçağının düşürülmesinin ardından Gazze Şeridi’nde alarm durumunu üst seviyeye çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı