FilistinGenel

Kassam Tugayları tek baskında 8 İsrail askerini öldürdüğünü duyurdu

Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları bugün (24 Temmuz Perşembe) sabah yine işgalcilerin askerî hatlarının arkasına geçerek siyonist işgal güçlerine karşı baskın düzenlediğini ve sekiz işgalci askeri öldürdüğünü, ayrıca uluslararası Ben Gurion Havaalanı’na iki adet M75 tipi füze attığını açıkladı.

Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada işgalci askerlere yönelik eylemin Gazze şehrinin doğusundaki et-Tuffah mıntıkasında gerçekleştirildiği ifade edildi.

Kassam Tugayları’nın yazılı açıklamasında mücahitlerin aynı eylemde bir adet RPG 29 tipi roket kullanarak asker taşımada kullanılan bir zırhlı aracı da imha ettikleri ifade edildi.

Sabahleyin altı askerin yaralandığı siyonistlere ait medya organları tarafından yayınlanan haberlerde duyurulmuştu. Siyonist medyanın haberinde söz konusu yaralı askerlerin Bi’ru’s-Seba’daki Soroka ve Kudüs’teki Hedasa hastanelerine nakledildikleri ifade edilmişti.

Bu arada dünyadaki muhtelif hava yolu şirketlerinin “İsrail” seferlerini iptal etmelerine neden olan endişenin de giderek arttığı anlaşılıyor. Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada Ben Gurion Havaalanı’na bugün sabah iki adet M75 tipi füze atıldığı ifade edildi.

Siyonistlere ait 10. Kanal tarafından verilen haberlerde de uluslararası Ben Gurion Havaalanı civarında alarm sirenlerinin çaldığı bildirildi.
Ben Gurion Havaalanı’na yönelen tehlike yüzünden işgal rejiminin de buradaki ana pisti kapatarak uçuşları güneyde Akabe Körfezi kıyısında bulunan Eilat Havaalanı’na yönelttiği haber verildi. Ancak daha önce Eilat şehrinin merkezine füzeler atılması sebebiyle Eilat Havaalanı’nın da güvende olamayacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı