Genel

Kassam Tugayları’nın füzeleri işgalci İsrail’i ciddi şekilde korkutuyor

Siyonist işgal rejimindeki basın yayın organları, geçen yıl Gazze’ye karşı açılan savaşta Kassam Tugayları’nın ilk kez Tel Aviv ve Kudüs’teki hedeflere yönelik kullandığı füzeleri yeniden gündeme getirip konuyu tahlil etmeye başladılar.

İşgal radyosu konuyla ilgili verdiği haberde, orduda halen görev yapmakta olan üst türbeli bir subaya dayanarak verdiği bilgide Hamas hareketinin 2012 yılında meydana gelen savaşta kaybettiği füze gücünü kısa sürede yeniden topladığını iddia etti.

Diğer taraftan işgal rejimi İsrail’de yayınlanan Yediot Aharonot gazetesi, Hamas hareketinin uzun menzilli füze denemelerine devam ettiğini, en son evvelki gün bir deneme yaptığını ve füzenin Akdeniz sularına düşerken çıkardığı sesin birçok yerden duyulduğunu yazdı.

İşgal rejimindeki güvenlik birimleri, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın yaptığı denemeler neticesinde meydana gelen patlamaların birçok yerleşkeden duyulduğunu, bunun Yahudi yerleşimciler arasında büyük bir paniğe neden olduğunu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı