GenelSuriye Düşmanları

Katar’ın Suriye karşıtı mali desteklerinin belgesi ortaya çıktı

Katar’ın Suriye aleyhine ortam oluşturulması ve Şam hükümeti muhaliflerinin kışkırtılması için aylık binlerce dolar harcadığını ispatlayan bir belge ortaya çıkarıldı.

Katar’ın, Suriye krizini körükleyen yabancı taraflardan biri olduğu ve yaptığı mali desteklerle Suriye düzeni aleyhine ortam oluşturmaya ve bölge ve uluslararası düzeylerde kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını ispatlayan bir belge ele geçirildi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre bu belge, Katar’ın bazı Rus yazar ve gazetecilerine aylık olarak binlerce dolar ödediğini ve karşılık olarak onlardan internet siteleri kurmak ve Suriye aleyhine kamuoyunu yanıltıcı haber ve röportajlar yayınlamalarını beklediğini gösteriyor.

Aynı habere göre, söz konusu belge “Suriye Devrimine Destek Komitesi” denen teşekkülün Başkanı Mahmud El Hamza tarafından Katar’ın Moskova Büyükelçisi Ahmed El Seyf El Na’zadi’ye hitaben yazılan bir mektuba eklenmiştir.

Bu belgede, Katar hükümetinden mali destek alan şahsiyetlerin adları yazılı, ayrıca paraların bölüşülme biçimi ve onlara bağlı unsurların Suriye topraklarında nasıl fitnelerde bulunmaları gerektiği ayrıntılı olarak anlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı