Cinayet ve KatliamlarGenel

Katliamlar Suriye muhalefetine bağlı çetelerin vahşiliğini yansıtıyor

Suriye Terör ve Şiddet Kurbanları Gözlem Evi; Homs Kentindeki Kerm el-Zeytun Semtinde bir çok ailenin silahlı terör grupları tarafından maruz kaldıkları katliamı keskin bir dille protesto ettiğini ve kınadığını belirtti.

Gözlem Evi bugün yayınladığı bildiride; çocuğu yaşlısı, kadını erkeği ile tamamıyla bir ailenin yanı sıra masum ve silahsız bir kısım gençlerin kurban gittikleri bu katliamın İstanbul meclisine bağlı silahlı çetelerin vahşiliğini ve barbarlığını kanıtladığı gibi gözü dönmüş bu katillerin insanlık ve ahlak ilkeleriyle ilişkileri olmadığına yansıttığına dikkat çekti.

Gözlem Evi; vahşet dolu bu katliamın aynı zamanda silahlı çeteler ve arkalarındaki tüm güçlerin inandıkları, Suriye halkına temenni ettikleri özgürlük ve demokrasi türünü gösterdiğini ekledi.

Korkak ve çirkef bir terör eylemi olarak nitelendirdiği bu katliamın silahlı çeteler ile medyayı Suriye ve halkına karşı seferber eden bir kısım taraflarla işbirliği içinde kasıtlı olarak uluslararası güvenlik konseyinin Suriye’ye ilişkin oturumu öncesinde yapıldığını belirten Gözlem Evi; Katar ve Suudi Arabistan’ın suçu Suriye ordusuna ve güvenlik güçleri üzerine yıkmaya, siyasi hedefleri yönünde Suriye’ye karşı uluslararası tepki toplamaya çalıştıklarını vurguladı.

Gözlem Evi; oysa ki Suriye ordusu, güvenlik ve asayiş güçlerinin krizin başından beri masum insanların can ve mal güvenliğini korumaya çalıştıklarına ve bu bağlamda büyük fedakarlıklarda bulunduklarının altını çizdi.

İstanbul meclisi ve ona bağı silahlı çetelerin gerçek yüzünü ortaya koymada Suriye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını çabalarını yoğunlaştırmaya davet eden Gözlem Evi; silahlı çetelerin benzer katliamlarda bulunmalarını önleme amacıyla ordu ve asayiş güçlerinden daha fazla müdahalede bulunmalarını ve teröristlere demir yumrukla karşı koymaları talebinde bulundu.

Bildirisinin bitiminde Gözlem Evi; uluslararası güvenlik konseyi, Arap Ligi, uluslararası tüm örgüt ve organizasyonların Suriye’de bulunan silahlı terör gruplarının eylemleri karşısında takındıkları sessiz tutumu eleştirerek, bu çetelerin insanlığın utanacağı çirkef terör eylemlerinde bulunduklarının gün ışığı gibi ortada olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu