GenelSuriye Dostları

Katolikos I Aram Suriye’deki terör eylemlerini kınadı

Giligya (Kilikya) Katolikosluğu Yüksek Makamı I Aram Katolikos; Suriye’yi hedef alan vahşi terör eylemlerini kınadığını belirterek, Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü müdahaleyi reddettiğini vurguladı.

Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Hamid Hasan ve ona eşlik eden heyeti kabul eden Katolikos; bölge ülkelerini hedef alan planlara karşı çabaları birleştirmenin yanında sevgi ve barışı yaymanın önemine dikkat çekti.

Katolikos; Suriye’nin tüm dinlerin ve medeniyetlerin beşiği olduğunu, toplumunun tüm bileşenleri arasında kardeşlik, hoşgörü, sevgi ve barışta model teşkil ettiğini söyledi.

Tarih boyunca Suriye ile derin ve ayrıcalıklı ilişkileri bulunduğunu söyleyen Katolikos; Lübnan’dan İran’a Suriye üzerinden gittiklerini, Suriye’de önemli düzeyde Ermenilerin bulunduğunu ve tüm Ermenilerin Suriye’ye özel bir sevgi ve takdir duyguları içinde olduğunu söyledi.

Katolikos; Suriye’nin onur verici tutum ve ilkeleri nedeniyle bu süreç içinde bir kısım sorunlara tanık olduğunu ifade ederken, güvenlik, istikrar ve refahın yeniden sağlanması için yüce Allaha dua ettiklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı