GenelIrak Gerçekleri

Kerim el Nuri: Amerika Haşdi Şabi’ye yönelik tehditlerini hayata geçiriyor

Irak Gönüllü Halk Güçleri sözcüsü ABD’nin Irak Suriye sınırındaki Haşdi Şabi mevzilerine düzenlediği saldırıyı ağır bir dille eleştirdi.

Irak Gönüllü Halk Güçleri Sözcüsü Kerim el Nuri Amerika’nın Seyyid el Şüheda birliklerine yönelik son saldırılarını değerlendirerek; “Washington son saldırısı ile tehditlerini hayata geçirmiş oldu” ifadelerini kullandı.

IŞİD terör örgütünün uzun menzilli füzelere sahip olmadığını belirten Kerim el Nuri; “Gerçekleşen son saldırının Amerika savaş uçakları tarafından yapıldığı açıktır” dedi.

Haşdi Şabi’ye bağlı Seyyid’üş Şüheda Tugayı bugün yaptığı açıklamada Irak-Suriye sınırında bulunan mevzilerinin Amerika’nın başında olduğu sözde IŞİD ile mücadele koalisyonu tarafından hedef alındığını duyurdu.

Seyyid’üş Şüheda birliğinden yapılan açıklamada tağut Amerika’nın Irak-Suriye sınırını kırmızı çizgi olarak kabul etiğini ve Haşd-i el Şabii ve diğer grupları bu sınırdan uzak tutmaya çalıştığını belirterek; “Bu katil gruplar bu sabah Seyyid el Şüheda birliklerini hedef aldılar” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu