Genel

Kiralık terörist temin etmede Tunuslu siyasi tarafların parmağı olduğu açıklandı

Suriye’de savaşan bir kaç Tunuslu silahlı teröristin aileleri, Suriye’ye gönderilmek üzere Tunus mescitlerinde bulunan evlatlarıyla iletişime giren, teröristleri seferber eden şebekelerin suç eylemlerini örtbas eden Tunuslu siyasi ve hükümet taraflarını ortaya çıkardı.

Tunuslu el-Şuruk gazetesi, ahalilerin bu davada suçlanan Tunuslu bazı hükümet ve siyaset taraflarına karşı, Tunus ve uluslararası mahkemeler nezdinde dava açacaklarını aktardı.

Gazete, bir çok kaynağın daha önce, hayır aktiviteleri yapma gerekçesiyle Tunus’un bir kaç mescidinde çalışan Suriyeli terörist şebekelerin bulunduğunu ortaya çıkarmış ve bunların Tunuslu gençleri çekerek kendilerine sözde ‘’Siyonist varlığa karşı cihat edeceklerini’’ iddia ediyordu.

Gazete, söz konusu şebekelerin Tunuslu gençleri Libya’ya götürdüğünü daha sonra savaş için Suriye topraklarına geçirilmek üzere Türkiye’ye götürüldüklerini açıklayarak, Tunus hükümetinin bu şebekelerin aktivitelerinden haberdar olmasına rağmen göz yumduğunu ve menetmediğini bilakis, Suriye’de savaşmak için gençleri seferber etme görevlerini sürdürmek üzere bu şebekelere izin verdiklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı