FilistinGenel

Kiryat Arba hahamı Dov Lior: Gazze’yi yerle bir edebilirsiniz

Irkçı siyonizmin vahşetle ve kanla beslenmeye din kılıfını geçirebilmek amacıyla çalışan ve yaşlandıkça azgınlıkları artan hahamlarından biri Gazze’nin tamamen yerle bir edilmesine cevaz veren fetva yayınladı.
el-Halil’deki Hz. İbrahim Camisi’nde insanların sabah namazında secdeye vardıkları sırada arkadan üzerlerine kurşun yağdırarak büyük bir katliam gerçekleştiren Barush Goldstien isimli yahudi doktoru çıkarmasıyla da ün kazanan ve sürekli vahşi zihniyete dinî malzemelerden enerji vermek için çalışanların barındırıldığı Kiryat Arba yahudi yerleşim merkezinin hahamı Dov Lior, Gazze’de sivillerin öldürülmesinin ve bu bölgenin tamamen yerle bir edilmesinin caiz olduğunu söyledi.
Bir ayağı çukurda ve sergilediği azgınlığın hesabıyla yüz yüze geleceği âleme göçmesine de fazla vakit kalmadığı anlaşılan 81 yaşındaki Dov Lior, ırkçı siyonistlerin sosyal medyasında da epey ilgi gören fetvasında Gazze halkının tümünün düşman olduğunu ve hepsinin savaşta hedef alınabileceğini ileri sürdü.
Lior, saldırıya uğrayan sanki toprakları gasp edilen insanları göçe zorlanan Filistinliler değil de dünyanın dört bir yanından gelip bu toprakları gasp eden ve hâkimiyetlerini sürdürebilmek için sık sık vahşi saldırılar düzenleyen siyonist katillermiş gibi, saldırıya uğrayan halkın kendisine saldıran halkın tüm fertlerini hedef alma hakkı olduğunu, sadece saldıranları araştırıp onları hedef almak zorunda olmadığını iddia etti.
Yaşlı canavarın hahamlık yaptığı Kiryat Arba yahudi yerleşim merkezinin de Batı Yaka’nın güzide şehri el-Halil’in merkezinde Hz. İbrahim Camisi’nin yakınında bir yere Filistinlilerin arazileri ve evleri zorla gasp edilerek inşa edilmiş olduğunu hatırlatalım. Dov Lior ve benzeri ırkçı hahamlar da burayı adeta bir canavar çiftliği olarak kullandı ve Barush Goldstien adı verilen canavar da burada Lior gibilerin dizinin dibinde yetişerek çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu