Suriye Dostları

Kızılhaç başkanı, Suriye yönetiminin sergilediği işbirliğini övdü

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el-Muallim bu sabah Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Jakob Kellenberger ile bir araya geldi.

Suriye Kızılay Örgütü Başkanı Abdürrahman el-Attar’ın da katıldığı toplantıda Muallim; uluslararası Kızılhaç Komitesinin Suriye topraklarındaki insani çalışmaları ve bu çalışmalarda duyduğu ihtiyaçlarla ilgili ayrıntılı bir sunum dinledi.

Muallim; Suriye’nin, Suriye Kızılay örgütüyle koordinasyon içerisinde Uluslararası Kızılhaç Komitesinin insani görevinde başarılı olması için gerekli ihtiyaçlarını sağlamayı sürdürdüğünü vurguladı.

Toplantıda belirlenen insani misyon çerçevesinde harcanan çabaların başarılı olması amacıyla bir yandan Uluslararası Kızılhaç Komitesi ile Suriye Kızılay Örgütü, diğer yandan da Uluslararası Kızılhaç Komitesi ile Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı arasında direk koordinasyon ve işbirliği mekanizmaları üzerinde mutabakat sağlandı.

Öte yandan Kellenberger; Kızılhaç Komitesinin ülkede yaşanan koşullarda zarar gören tüm bölgelere ulaşması ve ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların sağlanması için Suriye yönetiminin sergilediği işbirliğini överek takdir ettiğini dile getirdi.

Toplantıya Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat’ın yanı sıra Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında Uluslararası Dairesi ve Enformasyon Dairesi müdürleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı