Genel

Kızılhaç’ın terörü destekleyen ülkelerden de talepleri olmalıdır

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Jakob Kellenberger ve ona eşlik eden heyetle Suriye ile uluslararası örgüt arasındaki ilişkilere ilaveten komitenin Suriye’deki misyonuna ilişkin ayrıntıları gözden geçirdi.

Görüşmede Mikdat iki taraf arasında geçmiş yıllarda sergilenen işbirliğinin güven oluşturduğunu belirterek, bu işbirliğinin insani alanlarda önemli meyveler verdiğine işaret etti.

Uluslararası Kızılhaç Komitesinin Suriye’deki misyonu kapsamında terörü destekleyen ve terör gruplarını finanse edip silahlandıran ülkelerden bu gibi çabalara son vermelerini talep etmesi gerektiğini vurgulayan Mikdat; bu ülkelerin neden oldukları şiddet eylemlerle akıtılan masum kanlara dikkat çekti.

Bakan Yardımcısı Mikdat; Suriye’nin ciddi bir şekilde komiteyle işbirliği içinde olduğunu, ve görevinin başarıyla sonuçlanması için mümkün olan tüm kolaylıkları sağladığını belirtirken, tartışma ve önerilere de açık olduğunu söyledi.

Kendi tarafından Kellenberger; Suriye hükümetinin kendisine duyduğu güveni överek bunun görevin başarılı olmasında büyük bir katkı sağladığını söyledi.

Kellenberger; iki taraf arasındaki işbirliğinin insani çalışmalarda daha fazla güzel sonuşlar elde etmesinde emellerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı