FilistinGenel

Korsan işgal güçleri Kudüs’te inşaat halindeki dükkanları yıktı

İşgal güçleri bu sabah (19 Mayıs Salı) erken saatlerde, işgal altındaki Kudüs kentinin Silvan beldesindeki Es-Sal’a Mahallesi’nde henüz inşaat halindeki bazı iş yerlerini yıktı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa İşleri Enformasyon Merkezi (QPress), işgal güçlerince yıkılan ve toplam alanı 250 metrekareyi bulan dükkanların Enes Kerame isimli Filistinliye ait olduğunu bildirdi.

Yıkım işleminin gece karanlığında başladığını ifade eden QPress, işgal güçlerinin kalabalık bir şekilde bölgeyi kuşattığını, yıkım işlemine sabah namazından önce başladığını ve yıkımın güneşin ilk ışıklarıyla birlikte sona erdiğini söyledi.

Yıkım sonrası Silvan beldesinde öfkenin hakim olduğu, işgal güçlerinin dün de Silvan beldesi merkezindeki El-Bustan Mahallesi’nde birçok yıkım kararı tebliğ ettiği ifade edildi.

İşgal yönetimi, Kudüs’teki Filistinli nüfusunu azaltmak amacıyla Filistinlileri evlerini ve işyerlerini yıkarak göçe zorluyor. Filistinlilere kasıtlı olarak inşaat ruhsatı vermeyen işgal belediyesi, Filistinlilerin yaptığı evleri ve işyerlerini de ruhsatsız oldukları bahanesiyle yıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu