Genel

Korsan İsrail, 10 gündür kaçırılan 3 askerini arıyor

On gün önce kaybolan üç askerin bulunması için Batı Yaka’nın bütün şehir, belde ve köylerinde operasyonlara devam eden işgal güçleri bu sabah yaptığı baskın ve aramalarda bir Filistinliyi şehit etti, onlarcasını yaraladı ve tutukladı.

Bugün (21 Haziran Cumartesi) sabah saatlerinde Batı Yaka’nın Selfit şehrine bağlı Haris köyünde evine zorla girip arama yapmak isteyen işgal güçlerine direnen Cemil Ali Suf (60) adındaki Filistinli şehit oldu.

Kaynaklar, işgal askerlerinin Cevdet Muhammed Davud ve kardeşi Cevad’ın evlerine baskın yaparken de her iki kardeşe saldırıp birinin kolunu kırdığını belirterek, işgal güçlerinin evlere attığı göz yaşartıcı bombalar nedeniyle 7 kişinin de yoğun gazdan etkilendiğini ifade etti.

Diğer yandan Batı Yaka’nın birçok noktasında operasyonlar düzenleyen işgal güçlerine direnen Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çıkan çatışmalarda bazı gençlerin yaralandığı ve bazılarının da işgal güçleri tarafından tutuklandığı belirtildi.

Bu sabah, Cenin, Ramallah, El-Halil, Nablus ve bu şehirlere bağlı birçok belde ve köye baskın yapan işgal askerleri, arama yaptıkları evlerde terör estirirken, kendilerine direnen birkaç genci de tutukladı.

Evlere baskın yapmakla sınırlı kalmayan işgal güçleri Hamas’ın kokusunu aldıkları her yere; okul, üniversite, hayır kurumları ve iş yerlerine de baskın düzenliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı