Genel

Korsan İsrail 15000 askerle 2200 hedefe baskın düzenledi

İşgal rejimi medya kaynakları dün akşam (30 Haziran Pazartesi) işgal güçlerinin 19 gün önce El-Halil’in batısında ortadan kaybolan üç yerleşimcinin cesetlerini bulduğunu açıkladı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin üç yerleşimcinin cesetlerine El-Halil’e bağlı Halhul beldesinin “Ernebe” bölgesinde ulaştıklarını söyledi.

Akşam saatlerinden itibaren El-Halil bölgesini askeri alan ilan eden işgal güçlerinin Halhul yakınlarındaki Haska bölgesini 10 gündür askeri bölge ilan ederek kayıp üç yerleşimciye ulaşmak amacıyla geniş çaplı arama operasyonu gerçekleştirdiği bildirildi.

İşgal yönetimi Halhul beldesiyle Ernebe ve Haska bölgelerine çok sayıda asker göndererek bölgeyi giriş çıkışa tamamen kapattı ve Filistinlilerin hiçbir yere hareket etmesine izin vermedi.

İşgal güçleri 11 Haziran’dan bu yana Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde baskınlar ve geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirirken El-Halil vilayetine ise tam anlamıyla kuşlatma uyguladı. İşgal güçlerinin kayıp yerleşimcilere ulaşmak için 15 bin askerle 2200 hedefe baskın düzenlediği bildirildi.

İşgal güçleri, kayıp yerleşimcileri arama bahanesiyle gerçekleştirdikleri operasyonlar sırasında birçok Hamas liderini ve üyesini de gözaltına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı