FilistinGenel

Korsan İsrail, Filistinli hacı adaylarını El-Kerame Kapısı’ndan geri çevirdi

İşgal yönetimi, Batı Yaka’dan hacca gitmek üzere yola çıkan Filistinlilerden bazılarını Ürdün sınırındaki El-Kerame Kapısı’ndan güvenlik sebepleri bahanesiyle geri çevirdi.

Quds Press Haber Ajansı’nın Filistinli kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal yönetimi dün akşam (20 Eylül Cumartesi) El-Halil ve Beytlahim’den dört hacı adayını El-Kerame Kapısı’ndan geri çevirdi. Batı Yaka’dan Ürdün’e geçmelerine izin verilmeyen hacı adaylarının Muhammed Amayira, Abdülkadir El-Hurub, Beytlahim’den bir şehit eşi ve Gazze’ye uzaklaştırılan bir esirin annesi olduğu ifade edildi.

Hacca gitmek üzere El-Halil’den yaşlı annesiyle birlikte dün sabah yola çıkan ve El-Kerame Kapısı’na gelen öğretmen Muhammed Amayira, işgal güçleri tarafından kapıda durdurulduğunu ve geçişine izin verilmediğini, Filistinli irtibat görevlisine müracaat etmesinin istendiğini söyledi.

Batı Yaka ile Ürdün arasındaki tek kapı olan El-Kerame Kapısı, tamamen işgal güçlerinin kontrolünde. İşgal güçleri her ay yüzlerce Filistinliyi sudan bahanelerle kapıdan geri çeviriyor.

Bu arada, Filistin’de faaliyet gösteren Hizbuttahrir, Filistin Yönetimi’ni birçok hacı adayının hac farizasını yerine getirmesini engellemekle suçladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu