FilistinGenel

Korsan İsrail, Gazze’ye ölüm yağdırmaya devam ediyor

Gazze’ye yönelik barbar saldırılarına devam eden işgal uçaklarının dün gece Gazze’nin kuzeyinde yer alan Cibaliye mülteci kampını bombalaması sonucu dört kişi şehit oldu.

Filistinli kaynaklar, dün gece (11 Temmuz Cuma) kampın meydanlarından birinde toplanan kalabalık bir Filistinli grubu hedef alan işgal rejimine ait insanız hava aracının grubu hedef alması sonucu dört kişinin şehit oluğunu, dördünün de yaralandığını belirtti.

Kaynaklar, şehitlerin ve yaralıların bölgedeki Kemal Udvan Hastanesi’ne kaldırıldıklarını, yaralıların durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade etti.

Diğer taraftan daha önceki saldırılarda yaralanan ve hastanede tedavi gören Filistinli genç Husam Kandil’in (17) vefat ettiği belirtildi. Şehit Yusuf Kandil’in oğlu olan Husam’ın annesinin dördüncü şehidi olduğu bildirildi.

Gazze’ye yönelik barbar saldırılarında altıncı gününe giren işgal ordusu Gazze’de sivilleri vurmaya devam ediyor. Şimdiye kadar çoğu kadın ve çocuk 100’den fazla kişi şehit olurken, 700’den fazla kişi de yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu