FilistinGenel

Korsan İsrail güçleri Kudüs’te 4’ü çocuk 13 kişiyi tutukladı

Filistin halkının Mescidi Aksa’ya sahip çıkma mücadelesini bastırmaya çalışan işgal güçleri Batı Yaka ve Kudüs bölgesinde baskınlarını ve çocuk yaşlı, kadın erkek ayırmadan tutuklamalarını sürdürüyor. Bugün (14 Kasım Cuma) sabah da Batı Yaka bölgesinde yaptığı baskınlarda sekiz kişiyi tutuklarken Kudüs’te de dördü çocuk 13 kişiyi tutukladığı haber verildi.

Kudüs şehrinde insan avına çıkan işgal güçleri muhtelif evlere baskınlar düzenlediler. Kudüslü Esir ve Tutuklu Ailelerine Destek Komitesi’nin başkanı Emced Ebu Asab’ın yaptığı basın açıklamasında verdiği bilgide tutuklananlardan dördünün Beytu Hanina mıntıkasında oturan ailelere mensup çocuklar olduğuna dikkat çekildi. Ebu Asab, bu çocukların soruşturma iddiasıyla el-Meskubiyye cezaevine götürüldüklerini söyledi.

Emced Ebu Asab işgal güçlerinin bugün sabah Kudüs’e bağlı İseviyye köyüne baskın düzenleyerek yaşları 23 ile 25 arasında üç genci göz altına aldığını ifade etti. Tutuklanan diğer üç kişinin ise Mescidi Aksa’nın bitişiğinde yer alan Silvan mahallesinin ahalisinden olduğunu dile getirdi.

Siyonistlere ait 7. Kanal’ın yayınladığı habere göre işgalci askerler Batı Yaka’nın muhtelif bölgelerinde bugün sabah düzenledikleri baskınlarda da sekiz kişiyi göz altına aldılar. Bunlardan ikisi Nablus’un Rifidya semtinde, üçü Ramallah’ın doğusundaki Silvad beldesinde, biri el-Halil’de, diğerleri de el-Halil’in kuzeyinde Kahil beldesinde göz altına alındı.

İşgal güçlerinin bugün Cuma sonrasında Mescidi Aksa’ya destek için gösteriler düzenlenmesi çağrılarının yapılması sebebiyle göz korkutmak ve katılımları engellemeye çalışmak amacıyla bu baskınları ve tutuklamaları yaptığı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı