FilistinGenel

Korsan İsrail işgal güçleri bu sabah Gazze’ye gaz bombaları attı

Siyonist işgal güçlerinin uçakları bugün (22 Temmuz Salı) sabah Gazze şehrinin üzerine gaz bombaları attı. Atılan bombaların boğucu bir hava oluşturduğu ve aynı zamanda etrafa çok kötü bir koku yaydığı ifade edildi.

Quds Press Haber Ajansı muhabirinin olaya bizzat şahit olanlardan aldığı bilgilere dayanarak verdiği habere göre işgal güçlerine ait uçaklar Gazze şehrinin kuzeyindeki Nafak Caddesi üzerine beyaz bir duman çıkaran ve etrafa çok kötü bir koku yayan, aynı zamanda bazı kişilerin nefes almalarını zorlaştıran bombalar attı.

Bu insanlık dışı bomba saldırısı üzerine Sivil Savunma Yönetimi halka bu tür gaz bombaları karşısında nasıl bir korunma yapılması gerektiğine dair talimatlar içeren bir bildiri dağıttı. Sivil Savunma Yönetimi ayrıca bildiride acilen irtibat kuracakları ve yardım talep edecekleri telefonları da verdi.

İşgalci saldırganlar dün akşam gerçekleştirdikleri bir saldırıda da Gazze şehrinin merkezinde 12 katlı bir apartmanı yerle bir eden bomba atmışlardı.

Vahşi siyonistlerin on altı günden beri devam eden ve büyük çoğunlukla sivil savunmasız insanları hedef alan insanlık dışı saldırılarında şehit edilenlerin sayısının ise 604 olduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu