GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail İşgal Radyosu: Ariel Şaron ölümle pençeleşiyor

İsrail Radyosu, bu sabahki (2 Ocak Perşembe) yayınında İsrail eski başbakanlarından 85 yaşındaki Ariel Şaron’un sekiz yıl komada kaldıktan sonra sağlık durumunun kötüleştiğini ve ölümle pençeleştiğini söyledi.

Yaklaşık bir ay önce acil olarak ameliyata alınan Şaron’da şimdi de böbrek yetmezliği tespit edildiği açıklandı. İsrail’in 11. Başbakanı Ariel Şaron’un 2001-2006 yılları arasında üstlendiği başbakanlık görevi felç geçirmesinin ardından sona ermişti. Şaron, 8 yıldır komadan çıkamamıştı.

Haber portalı Ynet ise doktorlara dayandırdığı haberinde, Şaron’un bir ay önce yoğun bakım ünitesine alındığına yer verdi. Yoğun bakımda sağlık durumu sabitleştirilen Şaron’un, son bir kaç gündür durumunun kötüye gittiği belirtiliyor.

“Kasap” lakaplı Şaron’un ismi Filistinlilere karşı işlediği bir dizi katliamla hatırlanıyor. 1953′teki Gibye katliamı, 1967′de Mısırlı esirlere işkence edilmesi ve esirlerin öldürülmesi, Beyrut’un işgali, Sabra ve Şatilla katliamları, 2000 yılında Mescid-i Aksa’ya girerek Müslümanlara hakaret etmesi, 2002 yılındaki Cenin katliamı ve Şeyh Ahmed Yasin’in şehit edilmesi Şaron’un akılda kalan cinayetlerinden sadece bazıları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı