GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail, Kadir gecesinde Hz. İbrahim Camisi’ni müslümanlara kapatacak

Filistin’in 1948′de işgal edilmiş bölgelerindeki panolara yerleştirdiği ilanlarda Ramazan ayında Müslümanlara birtakım kolaylıklar getirildiği iddialarında bulunmasına rağmen gerçekte söylediklerinin tam tersini yapan siyonist işgal yönetimi Müslümanların Kadir gecesi olarak kutladığı 27 Ramazan gecesinde el-Halil şehrindeki Hz. İbrahim Camisi’ni Müslümanlara kapatacağını bildirdi. İşgal yönetiminin bu gece yahudilerin bir bayramı münasebetiyle Hz. İbrahim Camisi’ni sadece yahudilere açık tutacağı ifade edildi. Gerçekte ise Kadir Gecesi münasebetiyle Müslümanların büyük bir kalabalık oluşturmaları beklendiği için böyle bir yasak getirildiği tahmin ediliyor.

el-Halil Vakıfları Genel Müdürü Teysir Ebu Sinine, işgal yönetimi tarafından kendilerine gönderilen tebligatta Hz. İbrahim Camisi’nin, Müslümanlar tarafından Kadir gecesi olarak değerlendirilmesi beklenen 5 Ağustos gecesi Müslümanlara kapalı tutulacağının bildirildiğini söyledi. İşgal yönetimi bu uygulamasına da o gecenin yahudiler tarafından “Eylül başı bayramı” olarak kutlanacağı gerekçesini ileri sürdü. Gerçekte ise yahudi geleneklerinde böyle bir bayram bulunmuyor. Bu da uygulamanın sırf Müslümanların Kadir gecesi kutlamalarını engelleme amacı taşıdığını ortaya koyuyor.

İşgal devleti daha önce çeşitli hilelerle ve sivil yahudiler vasıtasıyla yaptığı baskınlardan yararlanarak Hz. İbrahim Camisi’nin üçte ikisini ve çevresindeki alanları tamamen yahudilerin kullanımına tahsis etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu