GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail Mart ayının ilk yarısında Filistinli 41 çocuğu gözaltına aldı

İşgal güçlerinin Mart ayının ilk yarısında Filistinli 41 çocuğu gözaltına aldığı ve yine aynı dönemde birçok çocuğun işgal güçleri tarafından yaralandığı belirtildi.

Ramallah’taki Çocuk Enformasyon Dairesi tarafından yayınlanan raporda, işgal güçlerinin Filistinli çocuklara yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığı, Mart ayının ilk yarısında 41 çocuğu gözaltına aldığı kaydedildi.

Raporda ayrıca, Batı Yaka’da işgal zindanlarında yatan ve açlık grevi eylemini sürdüren esirlerle dayanışma amacıyla gerçekleştirilen barışçıl eylemler sırasında işgal güçlerinin çocuklara da saldırdığı ve onlarca çocuğun yaralanmasına neden olduğu ifade edildi.

Çocuk Enformasyon Dairesi’nin raporunda Batı Yaka’nın çeşitli kentlerinde ve köylerinde esirlere destek gösterileri sırasında işgal güçlerinin müdahalesi nedeniyle meydana gelen yaralanma olaylarından sekizine yer verildi.

Bu arada, Beyt Emer beldesindeki halk komitesi koordinatörü Muhammed Avad, işgal güçlerinin bu yılın başından itibaren Beyt Emer beldesinde yaşları on sekizden küçük Filistinli 16 çocuğu gözaltına aldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı