FilistinGenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail ordusu savaş nedeniyle tarihinin en büyük bütçesini talep etti

İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesinin ekonomi ekinde yayınlanan bir haberde, İsrail Savunma Bakanlığı’nın Benyamin Netanyahu hükümetinden bakanlığa 18 milyar şikellik ek bütçe istediği belirtildi.

İşgal ordusunun Gazze’ye açılan savaşın harcamalarını karşılayabilmek için 7 milyar şikel ve Gazze Şeridi’ne yakın bölgelerde kontrolü elinde tutabilmek için 11 milyar şikel talep ettiğini kaydeden gazete, işgal ordusunun yıllık bütçesinin yüzde 17 artırılarak 70 milyar dolara çıkarılacağını ve bunun işgal ordusu tarihindeki en büyük bütçe olacağını söyledi.

İşgal hükümeti kaynakları, işgal ordusunun bütçesindeki artışın Gazze Şeridi’ne yakın bölgelerde işgal ordusunun geniş bir güvenlik şeridi oluşturmasını hedeflediğini ifade ederek, Filistin direnişinin saldırılarından ve işgal altındaki topraklara doğru kazacağı tünellerden endişe edildiğini bildirdi.

Haberde ayrıca, işgal ordusunun bütçesinin artırılmasının genel bütçedeki açığı da artıracağı ve bunun altyapı, eğitim, sağlık ve sosyal refah gibi hizmetler ile diğer bakanlıkların bütçelerinde kısıtlamaya gidilmesini gerektireceği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı