GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail rejimi İran ve Hizbullah’ın balistik füzelerinden tedirgin durumda

Siyonist İsrail rejimine ait düşünce kuruluşu Begin Sadat yeni nesil balistik füzelerin savaşlarda büyük tehdit oluşturacağını belirterek hedefe ulaşmada tam isabet alınması nedeniyle nükleer silahlara benzetilebileceğine işaret etti.

Balistik füzeler yaratıkları etki ve olağanüstü isabet özellikleri nedeniyle nükleer silahlar kadar tehlikelidirler. Ancak bizim için asıl sorun ileride birçok ülkenin balistik füzelere sahip olmasıdır. Balistik füzeler nükleer silahlar kadar büyük yıkımlara ve can kayıplarına yol açamazlar. Lakin çok önemli ve kritik saldılar gerçekleştirerek büyük zararlara neden olabilirler.

Maalesef İsrail dünyada balistik füze üretiminde ilk sırada yer almamaktadır. Bununla birlikte Hizbullah ve İran gibi iki önemli düşman önemli bir balistik füze kapasitesine sahiptir. Hatta ileride Hamas da bu kapasiteye sahip olacaktır.

İran son balistik füze denemelerinde önemli başarılar elde ederek isabetini ve füze menzilini artırmıştır. İran hatta Hizbullah balistik füzelerin etki alanını birkaç metre içinde 500 kg.’lık bir ağırlığa çıkarabilmeyi başarmıştır. Bu durum İsrail için öyle bir tehdittir ki basit bir savaşta zafer elde edebilir ancak balistik füzelerin devreye girdiği bir savaşta yenilen taraf olacaktır. Öyle ki binlerce sivil hayatını kaybedebilir ve İsrail’in temel alt yapıları olan elektrik, su, uluslararası havayolları ve bunun gibi birçok tesis ve yapı bu füzelerin hedefi olacaktır. Kaldı ki İsrail’de elektrik üretimini sadece 6 tesis sağlamaktadır.

Kimse bu belirttiğim tesislerin ve yapıların İsrail için ne kadar hayati önem taşıdığını görememekte. Sadece elektrik ve enerji tesislerinin hedef alınması İsrail ekonomisini ve yaşamını sonlandırmaya yetecektir. Ve İsrail böyle bir vaziyette komşularından yardım beklememelidir.

Bu nedenle füze savunma tesislerimiz söz konusu tehditleri ortadan kaldırmak için alt yapı çalışmalarını sürdürmektedir.

Begin Sabat düşünce kuruluşu yazısının devamında; Siyonist İsrail rejiminin düşmanlarının elindeki balistik füzeleri ortadan kaldırabileceğini belirterek olası bir saldırıların füze savunma sistemi ile durdurulabileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu