Genel

Korsan İsrail savaş cesaretini yitirdiği için paralı asker topluyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Husam Bedran, işgal ordusunun samimiyetle savaşacak insan gücünden mahrum kaldığı için paralı asker işine girdiğini, Avrupalıların savaşmak için işgal ordusuna katılmasının ise aslında Yahudilerin tabiatları gereği hayata olan bağımlılıklarını, ölümü sevmeyişlerini ve esir olmaktan korktuklarını gösterdiğini söyledi.

“Özgürlerin Vefası” esir takası anlaşmasıyla özgürlüğe kavuşan ve Katar’a sürgün edilen Hamas liderlerinden Bedran, işgal ordusunun paralı asker bulundurduğuna dair çıkan haberler üzerine yaptığı değerlendirmede, direniş güçlerinin savaş aygıtlarını geliştirmesinin ardından çatışmalarda zayiat verdikten sonra işgal ordusunun direnişle göğüs göğüse gelmekten çekindiğini ifade etti.

Hamas lideri Bedran yaptığı değerlendirmede ayrıca, “İşgal ordusu Lübnan’da Yahudilerin dışındaki insanları kullandığı gibi Filistin’de de kendileri dışındaki insanları kullanmak istiyor. Avrupalı paralı askerler bu anlayış ve düşüncenin bir sonucudur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı